Матеріально-технічне забезпечення закладу освіти

Матеріально-технічна  база ДНЗ № 3 « Планета дитинства»

Матеріально-технічна база установи відповідає санітарним правилам та нормам, має в наявності всі приміщення, обладнання та матеріали для реалізації освітньої діяльності та управлінських функцій.

Сам комплекс дошкільної установи складається з 3-х приміщень: основної будівлі та допоміжних – харчоблоку і пральні, хозбудівлі. Загальна площа будівель – 945 м2, об’єм будівель 5179 м2.

Фундаменти, стіни,  покрівля, підвали, електрощитова,  трубопроводи холодної води і каналізації в задовільному стані.. Лічильник холодної води в наявності, повірений. В 2007 році встановлено лічильники тепла. Згідно припису енергонагляду електролічильники перенесені в ТП, що на мікрорайоні. Ведеться журнал обліку теплової енергії.

На території закладу розташовані ігрові майданчики за кількістю груп, спортивний майданчик, які обладнані малими архітектурними та ігровими формами  для забезпечення потреб дітей в руховій та ігровій діяльності. Обладнання, огорожа, тіньові навіси пофарбовано, міцно укріплено.  Алеї ялинок, квітники, близько 25 видів дерев та кущів сприяють формуванню екологічних знань у вихованців, прикрашають установу. Зусиллями двірника, працівників закладу та батьків територія завжди доглянута, чиста, затишна.

В основній будівлі функціонує шість групових приміщень, музична та  спортивна зали, медичний, методичний кабінети та кабінет завідуючої ( див. ФОТОГАЛЕРЕЯ)

Групи забезпечені ігровими і спальними кімнатами, роздягальними, мийками посуду, туалетними кімнатами. В кожній групі встановлені водонагрівачі Комплекти постільної білизни, рушники, столовий посуд, спецодяг є в достатній кількості згідно норм. Створені всі умови для дотримання правил особистої гігієни дітьми і працівниками. Кожне групове приміщення має привабливе тематичне оформлення.

Музична, спортивна зали  відремонтовані і естетично оформлені. Меблі, обладнання, інвентар, дидактичні та технічні  засоби навчання  своєчасно поновлюються, пристосовані для оптимального перебігу навчального процесу, відповідають вимогам програми.

Медичний кабінет обладнано згідно вимог, забезпечено гарячою проточною водою від водонагрівача. Для проведення профілактичних заходів є стаціонарний апарат для кварцювання приміщень, тубус-кварц. Придбано: холодильник, бактерицидну лампу, достатню кількість медикаментів для першої медичної допомоги, дезинфікуючі засоби. Але потребує поновлення обладнання для антропометричних вимірів, медичний інструментарій.

Приміщення харчоблоку і пральні винесені в окрему будівлю, що сприяє дотриманню чистоти повітря в приміщеннях, де перебувають діти.

Обладнання харчоблоку: електроплити, жарочна шафа, електричний котел , електропривід  для рублення м,яса, овочів; холодильне обладнання; електро-

вентилятор, електровитяжка.

Обладнання пральні: пральна машина, електрокотел, електровіджим, ел.водонагрівач

На пральні встановлено гладильний прес. Для обслуговуючого персоналу обладнано душову з гарячим водопостачанням.

Завдяки допомозі батьків  установа завжди  забезпечена  миючими та дезинфікуючими засобами. Побутове сміття вивозиться згідно договору з КТП, дератизаційні роботи  згідно договору з місцевим відділенням профдезінфекції.

Щорічно під час підготовки закладу до нового навчального року розробляються  і виконуються профілактичні заходи, щодо забезпечення безперебійної роботи водопостачання, опалювальної, вентиляційної систем, системи освітлення. Поетапно в закладі замінюються інженерні комунікації, труби, сантехнічне обладнання, світильники.

Виконуючи вимоги пожежного нагляду установа забезпечена вогнегасниками в кількості 9 шт.; гідрантами та пожежними рукавами в кількості 3-х шт. Проте, автоматична пожежна сигналізація потребує заміни на сертифіковану в Україні.

Поповнення  матеріально-технічної бази  відбувається за рахунок бюджетних, позабюджетних коштів та коштів спеціального фонду. Слід відмітити, що обладнання, меблі,  інвентар, посібники зусиллями працівників дошкільної установи підтримуються  в належному стані, відповідають сучасним вимогам. Меблі своєчасно оновлюються. Адміністрацією, вихователями, технічним персоналом, батьками, прикладається багато зусиль для покращення умов виховання і перебування дітей у дитячому закладу.